Karnisze

Nawet najdrobniejsze detale mogą mieć niebagatelne znaczenie. Właśnie dlatego w naszej ofercie znalazła się jedyna w swoim rodzaju kolekcja karniszy, dzięki której można stworzyć wnętrze inne niż wszystkie.

Karnisze Top-Line

 

TopLine to nie tylko standardowy karnisz. To wielofunkcyjny szynowy system aranżacji okien oferujący niemal nieograniczoną ilość rozwiązań i zastosowań. Może pełnić funkcję zwykłego karnisza, z jednym lub dwoma torami albo efektownej osłony maskującej mniej atrakcyjne instalacje.

Profil główny wykonany z aluminiowej szyny o przekroju 80x16 mm można zamocować do ściany lub do sufitu. Karnisz dostępny również o szerokości 120 oraz 200 mm.

Karnisze Top-Line są  dostępne w kolorach: Czarny (mat lub połysk), Biały (połysk), Stal Szczotkowana

Funkcjonalne wsporniki o różnych długościach są tak skonstruowane, że umożliwiają podwieszenie dodatkowych szyn lub rolet (np. standardowych rolet materiałowych lub rolet rzymskich).

Do wyboru są 3 rodzaje zaślepek karnisza: minimalistyczna, typu Square oraz kątowa.

System jest dostępny w długościach 160, 200, 240, 300, 400 i 600 cm, z możliwością docięcia do wymiarów pośrednich na indywidualne zamówienie.

 

Karnisz Square

 

Karnisz Square należący do nowoczesnej i eleganckiej linii karniszy systemu Square Line. Charakteryzuje go niezwykle prosta forma profilu zakończonego gładkimi końcówkami Square.

Karnisz jest wykonany całkowicie z metalu: profil z aluminium, zakończenia i wsporniki  ze stopu metali - profil i zakończenia są  wykończone na efekt  przecieranej stali.

Profil główny wykonany z aluminiowej szyny o przekroju 35x14 mm można zamocować do ściany lub do sufitu.

Wsporniki systemu mogą być gładkie lub ozdobne.

Karnisze Square są  dostępne w kolorach: Czarny (mat lub połysk), Biały (połysk), Stal Szczotkowana

System jest dostępny w długościach: 140 cm, 160 cm, 200 cm, 240 cm, 300 cm, z możliwością docięcia do wymiarów pośrednich na indywidualne zamówienie.

 

Szyna KS

 

Funkcjonalny system do zawieszania średnio-ciężkich tkanin. Szybki montaż do ściany i sufitu dzięki zastosowaniu uchwytów SMART KLICK. Wytrzymałe wciskane suwaki - odporne na promieniowanie UV - kształtem umożliwiające proste zawieszanie zakładek. Maksymalne obciążenie to aż 8 kg/m.

Szyny dostępne w kolorach: białym, kremowym, złotym, szarym, brązowym, czarnym, beżowym, czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Szyny malowane są proszkowo.

Szyny KS system dostępne są w długości: 4m, 5m, 6m, 7m, z możliwością docięcia do wymiarów pośrednich na indywidualne zamówienie.

Szyny KS można wygiąć na nietypowe kształty trójkątne lub prostokątne za dopłatą.

 

Karnisz CKS
sterowany sznurkowo

 

Karnisz (szyna) CKS  w kolorze białym z dwoma specjalnymi kanałami prowadzącymi, które zapobiegają plątaniu i wypadaniu sznurka. Karnisze CKS zabezpieczone są warstwą opatentowanego smaru - umożliwiają płynne i ciche przesuwanie zawieszonych tkanin.

Maksymalne obciążenie szyny to 6 kg/m.

Szyny CKS system dostępne są w długości: 5m, 6m, z możliwością docięcia do wymiarów pośrednich na indywidualne zamówienie.

 

Karnisz MS
do zabudowy

 

Szyna sufitowa MS ZERO to niewidoczny system zawieszenia zasłon całkowicie wtopiony w sufit. Zasłony zawieszone pod samym sufitem wyłaniają się spod niego. Dzięki takiemu rozwiązaniu  efekt wizualny zasłony spływającej z samego sufitu jest doskonały. Idealne harmonizuje z modernistycznymi wnętrzami charakteryzującymi się minimalizmem i funkcjonalnością.

Szyna sufitowa MS ZERO wykonana jest  z ekstrudowanego stopu aluminium i pokryta warstwą białego lakieru proszkowego ( RAL 9003 ). Szyna ta  przeznaczona jest do montażu w zabudowach sufitów podwieszanych wykonanych w szczególności z płyt gipsowo – kartonowych.

Montaż szyny MS ZERO należy wykonywać na etapie wykańczania sufitu.

Możliwe warianty zabudowy szyny sufitowej MS ZERO:

  • płytami przyklejanymi bezpośrednio do sufitu
  • płytami przykręcanymi bezpośrednio do sufitu
  • płytami umocowanymi do obniżonej konstrukcji sufitu podwieszonego

Montaż dokonywany jest bezpośrednio do wnęki o szerokości 17 mm za pośrednictwem umieszczonych w szynie eliptycznych otworów montażowych rozmieszczonych  w odstępach co 30 cm , przez które wkręcany jest wkręt montażowy. Szyna wyposażona jest w poziome 6 mm  półki, których zadaniem jest maskowanie połączenia płyty gipsowej z szyną. Po zamontowaniu szyna wtapia się wizualnie  w sufit, a widoczny jest tylko 6 mm kanał ślizgowy, przez który wyprowadzone są ślizgi trzymające tkaninę.

 

 

 

Kolekcja Basic i Elegant

 

Kolekcja Basic to doskonały wybór dla tradycjonalistów, którzy stawiają na prostotę i minimalizm.

Kolekcja Elegant przypadnie z kolei do gustu entuzjastom bardziej wyrazistych rozwiązań, którzy w dekoracji wnętrz cenią sobie nietuzinkowość. Karnisz w kuszącym odcieniu różowego złota? Teraz to możliwe!

Najpiękniejsze zasłony zasługują na najpiękniejsze dodatki.

 

FOREST SHUTTLE 

CICHY I PŁYNNY SYSTEM DO SZYN SUFITOWYCH STEROWANY ZA POMOCĄ POCIĄGNIĘCIA ZA TKANINĘ, PILOTEM,PRZEŁĄCZNIKIEM NAŚCIENNYM I POPRZEZ APLIKACJĘ.

W dzisiejszym świecie techniki inteligentne domy zyskują na popularności. Trend ten obejmuje również systemy do zawieszania tkanin okiennych, a silniki Forest Shuttle® to najlepszy wybór do automatycznego zarządzania oknami. System Shuttle® jest przystosowany do integracji ze wszystkimi głównymi systemami automatyki domowej. Forest Shuttle® dostępny jest w 5 wersjach. Silniki Forest Shuttle są bezproblemowe, wyjątkowo ciche i objęte 10-letnią gwarancją – to mądry wybór w zakresie elektrycznego sterowania tkaninami okiennymi w nowoczesnym i inteligentnym domu.

W ofercie posiadamy również silniki firmy Somfy.

Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, Forest Shuttle® spełnia postawione przed nim oczekiwania. Możliwość zdalnego otwierania i zamykania firan i zasłon z wygodnego fotela, podczas wakacji, automatycznie w zaprogramowanych dniach i godzinach otwierania i zamykania, a nawet w połączeniu ze zmiennymi godzinami wschodu i zachodu słońca. Forest Shuttle® to cicha siła stojąca za otwieraniem i zamykaniem firan i zasłon na całym świecie. Płynnie i cicho pracujący system karnisza może być obsługiwany nie tylko zdalnie, ale również ręcznie. Dzięki technologii Touch Impulse wystarczy delikatny ruch tkaniną, aby uruchomić silnik. Zintegrowane sterowanie awaryjne zapewnia ręczną obsługę tkanin w przypadku awarii zasilania. Shuttle® jest w stanie zintegrować się ze wszystkimi głównymi systemami automatyki budynku.

Pomiar i wycena gratis!

Jeżeli chcesz spotkać się z naszym projektantem zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia terminu spotkania.

Zapytaj o szczegóły